W Twoim koszyku znajduje się 0 szt.
Towaru na kwotę: 0,00 zł.

zobacz

Sitodruk (serigrafia) jest techniką druku, w której drukowany szablon nałożony jest na drobną siatkę sitodrukową tkaną (najczęściej wykonaną z włókien nylonowych, poliestrowych lub metalu). Najczęściej stosowane siatki mają od 100 do 150 włókien na centymetr – dzięki czemu oczko ma wówczas średnicę od 40 do 34 mikrometrów co pozwala na wykonanie nawet bardzo drobnych wzorów.

 

Matryca (forma drukowa) uzyskiwana jest poprzez zakrycie miejsc nie drukujących – czyli zablokowaniu oczek siatki sitodrukowej za pomocą emulsji światłoczułych - siatka powlekana jest emulsją, która po wyschnięciu naświetlana jest stykowo w kopioramie; po wywołaniu (wypłukaniu nienaświetlonej emulsji) i wysuszeniu siatka z szablonem jest gotowa do druku.

 

Proces druku polega na przetłaczaniu farby na drukowany przedmiot przez przygotowaną wcześniej matrycę za pomocą rakli. Gęsta farba  drukowa pokrywa tylko elementy w których oczka matrycy nie są zablokowane

 

Technologia sitodruku dedykowana jest przede wszystkim gadżetom wykonanym z tkanin (bawełna oraz tkaniny syntetyczne) a także drewna, papieru.

 

Sitodrukiem drukujemy m. in.: torby, plecaki, torby na zakupy, teczki, notesy, piłki plażowe, materace, parasole


kontakt kontakt